Sigurnije škole i vrtići

Ove godine naš se vrtić uključio u projekt Hrvatskog Crvenog križa ˝Sigurnije škole i vrtići˝, koji se provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja.

Hrvatski Crveni križ razvio je edukativnu platformu koja nudi metodički i sadržajno standardizirane različite edukativne materijale, aktivnosti, alate i pozadinske informacije na temu sigurnosti. Platforma je namijenjena učiteljima, odgojiteljima, stručnim suradnicima te drugim zainteresiranim skupinama – djeci i roditeljima. Cilj projekta je poboljšati znanja i ojačati kompetencije djece u vrtićima te njihovih učitelja i odgojitelja za teme: priprema za izvanredne situacije, prva pomoć, psihosocijalna podrška i sigurnost u vrtićima, a koje će ih bolje pripremiti za suočavanje s izazovima koje takvi izvanredni događaji donose sa sobom.

Provedbom različitih ponuđenih aktivnosti vrtići sakupljaju bodove koji im donose cerfifikat sigurnog vrtića. U našem vrtiću u projekt je uključeno devet vrtićkih skupina.