TRI SKOCKANA PRAŠČIĆA

TRI SKOCKANA PRAŠČIĆA

Pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture, u okviru programa “Ruksak pun kulture” danas su u našem Vrtiću  glumci Plesnog centra Tala odigrali predstavu”Tri skockana praščića”. Priča o praščićima lako usmjerava dječju pažnju iz imaginarnog svijeta u svakodnevicu, vrlo jednostavno komunicirajući s prepoznatljivim problemima i kvalitetama; od lijenosti, destrukcije, nespretnosti i nediscipline, pa sve do prihvaćanja, zajedništva i kreativnosti. Jezik predstave je jednostavan, razumljiv i najmanjem vrtićkom uzrastu, najvećim dijelom temelji se na pokretu i neverbalnoj komunikaciji, ali uključuje i razne druge mogućnosti pripovijedanja – govor i razgovor, glazbu, te plastično prikazivanje elemenata priče proizašlo iz istraživanja kutije kao osnovnog rekvizita predstave. Djeca su kroz cijelu predstavu na pozornici zajedno s glumcima.

IMG_4265 IMG_4266 IMG_4277

Komentari isključeni za TRI SKOCKANA PRAŠČIĆA

Komentiranje je zatvoreno.