TRI SKOCKANA PRAŠČIĆA

Pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture, u okviru programa \”Ruksak pun kulture\” danas su u našem Vrtiću  glumci Plesnog centra Tala odigrali predstavu\”Tri skockana praščića\”. Priča o praščićima lako usmjerava dječju pažnju iz imaginarnog svijeta u svakodnevicu, vrlo jednostavno komunicirajući s prepoznatljivim problemima i kvalitetama; od lijenosti, destrukcije, nespretnosti i nediscipline, pa sve do prihvaćanja, zajedništva i kreativnosti. Jezik predstave je jednostavan, razumljiv i najmanjem vrtićkom uzrastu, najvećim dijelom temelji se na pokretu i neverbalnoj komunikaciji, ali uključuje i razne druge mogućnosti pripovijedanja – govor i razgovor, glazbu, te plastično prikazivanje elemenata priče proizašlo iz istraživanja kutije kao osnovnog rekvizita predstave. Djeca su kroz cijelu predstavu na pozornici zajedno s glumcima.

\"IMG_4265\" \"IMG_4266\" \"IMG_4277\"