Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19

Poštovani roditelji,

u skladu s uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja od 26.8.2021.godine vezanim za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 Dječji vrtić Korčula od 1.rujna 2021.godine mogu pohađati sva upisana djeca uz poštivanje epidemioloških mjera.

Roditelji su dužni svako jutro prije dovođenja djeteta u Vrtić mjeriti tjelesnu temperaturu djetetu te u slučaju povišene tjelesne temperature  ne smiju dovoditi dijete u Vrtić, već se javljaju ravnateljici Vrtića i izabranom liječniku(pedijatrici) radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

Obavještavamo roditelje djece:

– da ne dolaze u pratnji djeteta u Vrtić ako imaju simptome zarazne bolesti ( npr.povišena tjelesna temperatura,kašalj,poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa,grlobolja, proljev,povraćanje),ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19;

– da ne dovode dijete u Vrtić ukoliko dijete ima simptome zarazne bolesti     ( npr.povišena tjelesna temperatura,kašalj,poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa,grlobolja, proljev,povraćanje),ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19;

 

PONAŠANJE U VRTIĆU

– Cijelo vrijeme boravka u Vrtiću roditelji su dužni nositi zaštitne maske!
– Prilikom ulaska u Vrtić roditelji obavezno moraju dezinficirati ruke i preći zaštitnu barijeru!
– Održavati fizički razmak od najmanje 1,5 metar u odnosu na druge osobe u Vrtiću!
– Što kraće se zadržavati u Vrtiću i koristiti najkraći put dovođenja djeteta do garderobe odgojne skupine!

Mjere HZJZ I Ministarstva znanosti i obrazovanja za suzbijanje i sprječavanje bolesti Covid-19 možete pročitati na ovom linku :Upute-za-sprječavanje-i-suzbijanje-epidemije-bolesti-COVID-19-vezano-uz-rad-predškolskih-ustanova-osnovnih-i-srednjih-škola-u-školskoj-godini-2021.-2022.

 

Dječji vrtić Korčula

Komentari isključeni za Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19

Komentiranje je zatvoreno.