Vježba evakuacije iz Vrtića

Vježba evakuacije iz Vrtića

Dana 7.4.2017. godine u Dječjem vrtiću Korčula provedena je vježba evakuacije iz vrtića. U slučaju požara, potresa, poplave ili nekog drugog izvanrednog događaja vrlo je bitno znati koje predradnje treba poduzeti te kako postupiti kako bi se zgrada u kojoj boravi velik broj djece i ljudi uspješno evakuirala. Postupak evakuacije je sličan bez obzira na vrstu nesreće koja se dogodila, a ovaj put je pretpostavka da je izbio požar u prizemlju zgrade te su djeca i osoblje žurno morali biti evakuirani iz zgrade.Djeca su uz pratnju svojih odgojitelja izašla iz zgrade prema predviđenim pravcima evakuacije na predviđeno mjesto prikupljanja i prihvata. Cilj vježbe je bio provjera provedbe Plana evakuacije i spašavanja u Dječjem vrtiću Korčula, provjera osposobljenosti djelatnika i djece za postupanje u slučaju izvanrednih situacija, valjanost predviđenih pravaca evakuacije, provjera brzine i učinkovitost same evakuacije iz zgrade.

IMG_1250  IMG_1252

Nema komentara